• Skontaktuj się z nami telefonicznie w celu rejestracji lub porady medycznej. Służymy pomocą.

  +48 535 716 361

  lub numer stacjonarny

  +48 426544277

  Napisz do nas
 • Tel: +48 535 716 361
 • Snycerska 5 (wejście od ul. Zachodniej), Łódź
 • Pon - Pt: 10:00 - 19:00
Dentystka sprawdza stan zębów u pacjentki za pomocą specjalistycznego sprzętu

Endodoncja Mikroskopowa Łódź - cena od 400 zł

Endodoncja mikroskopowa to leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem. Przeprowadzana jest przy bardzo głębokich ubytkach próchnicowych, podczas zapalenia miazgi zęba lub martwicy miazgi, a także w przypadku najtrudniejszych zabiegów, takich jak usuwanie złamanych narzędzi endodontycznych i powtórnego leczenia kanałowego.

W Beauty Dentica nie musisz martwić się o stres czy ból związany z wizytą dentystyczną, posiadamy sedację wziewną podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) oraz urządzenie Soan, które pozwala na bezbolesne znieczulenie komputerowe.

Leczenie kanałowe Łódź

Leczenie endodontyczne, czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem, zalecane jest, gdy dojdzie w zębie do poważnego ubytku, obejmującego także miazgę. Najczęściej jest konsekwencją nieleczonej próchnicy, ale może być także efektem urazu. W zaawansowanym stadium zakażenie miazgi wiąże się z bólem, ponieważ jest ona silnie unerwiona. Aby uratować ząb, należy jak najprędzej zlikwidować źródło zakażenia i przeprowadzić leczenie kanałowe.

Dentystka wykonująca zabieg endodoncji mikroskopowej u pacjentki

Co jest najważniejsze w endodoncji?

Najważniejsze podczas wykonywania zabiegu kanałowego pod mikroskopem jest odnalezienie wszystkich kanałów i usunięcie całej miazgi po same wierzchołki korzeni. W przeciwnym razie zapalenie będzie się dalej rozwijać, a pacjent będzie narażony na powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem.

W Beauty Dentica przeprowadzamy leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu stomatologicznego. Wykorzystanie mikroskopu pozwala na uzyskanie znacznie większej precyzji zabiegu, co daje pewność, że kanały zostaną dokładnie oczyszczone i wypełnione. Dzięki temu, w wielu przypadkach, przeprowadzenie leczenia endodontycznego może zająć zaledwie godzinę. A to zmniejsza również ryzyko zakażenia, ponieważ kanały zęba pozostają odsłonięte jedynie przez krótki czas.

 • Współczesne techniki endodoncji opierają się na całkowitym oczyszczeniu kanałów z miazgi i toksyn bakteryjnych. Dzięki temu pacjent nie musi znosić bólu, czekając na umartwienie tkanek standardowym dotąd "truciem" poprzedzającym zabieg, dlatego leczenie zęba jest o wiele bardziej komfortowe.
 • Leczenie endodontyczne może być konieczne przed wykonaniem odbudowy protetycznej, np. korony czy mostu.
 • Szybkość podjęcia leczenia zwiększa szanse na uratowanie zęba! Nieleczony ząb może przypomnieć o sobie bardzo silnym bólem i zwiększa szanse na konieczność jego usunięcia.

Precyzyjne leczenie kanałowe - Beauty Dentica

Wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym w jamie ustnej, z użyciem koferdamu. Zabieg leczenia kanałowego zaleca się gdy występują głębokie ubytki próchnicowe, zwichnięcia/złamania zęba czy chorób miazgi (martwica miazgi zęba). Stomatologia mikroskopowa pozwala na precyzyjne oczyszczenie wnętrza zęba, dzięki czemu będzie prawidłowo funkcjonować przez długie lata.

Co to jest stomatologia zachowawcza z endodoncją?

W gabinecie Beauty Dentica zajmujemy się kompleksowo leczeniem zębów, dzięki czemu zabiegi stomatologii zachowawczej czy zabieg za pomocą uzdrawiania kanałowego pod mikroskopem wykonujemy w jednym miejscu. Jeśli doświadczasz silnego bólu zęba, nie czekaj, tylko zgłoś się do nas!

Odbudowa protetyczna

Ponadto po zabiegu leczenia kanałowego pod mikroskopem (oczyszczony każdy kanał korzeniowy) jeśli jest taka potrzeba odbudujemy zęba. Przykładowo przed wykonaniem korony odbywamy konsultacje z pacjentem według wskazań protetycznych.

Korzenie i kanały w zębie

Aby lepiej zrozumieć, jakiej precyzji wymaga endodoncja mikroskopowa, należy lepiej poznać budowę zęba. Najprostsze i stałe w budowie są górne siekacze oraz kły. Posiadają jeden korzeń z jednym kanałem. W przypadku pozostałych zębów liczba kanałów niekoniecznie jest równa liczbie korzeni. To cecha indywidualna.

Dolne siekacze, kły oraz trójki mogą posiadać po dwa kanały w każdym korzeniu. Dodatkowo, kanały w kłach i siekaczach różnią się szerokością, długością oraz przebiegiem u różnych pacjentów.

Ilość kanałów i korzeni w zębach trzonowych

Czwórki

W dolnych czwórkach z reguły znajduje się jeden korzeń i jeden kanał, a w górnych jeden korzeń z dwoma kanałami. Zdarza się jednak, że czwórka ma aż dwa korzenie i dwa kanały.

Piątki

Piątki posiadają tylko jeden korzeń, tak jak czwórki. Górne mogą mieć jeden lub dwa kanały, dolne zaś nawet trzy.

Szóstki

Szóstki posiadają prawie zawsze trzy korzenie i cztery kanały. Bardzo rzadko, ale zdarza się, że kanałów jest pięć lub tylko trzy.

Siódemki

Siódemki z reguły posiadają dwa korzenie (tzw. korzeń bliższy i korzeń dalszy). Górne zęby mają trzy lub cztery kanały, a dolne trzy.

Ósemki

Tzw. zęby mądrości bywają bardzo nieregularne w budowie. Bywa, że dochodzi do “zlania” korzeni w jeden masywny korzeń. Kanały ósemek często są zakrzywione lub zarośnięte, co utrudnia leczenie kanałowe. A dodatkowo zęby mądrości charakteryzują się imponującą liczbą kanałów. W górnych zębach mogą być cztery, a w dolnych nawet pięć.

Dzięki pracy przy użyciu wysokiej klasy mikroskopu zabiegowego, dentysta jest w stanie precyzyjnie ocenić anatomię systemu korzeniowego leczonego zęba. Gwarantuje to większą skuteczność leczenia oraz umożliwia wyleczenie zębów wcześniej kwalifikowanych do usunięcia ze względu na skomplikowaną budowę systemu kanałowego oraz niepowodzenia pierwotnego leczenia spowodowanym złamaniem narzędzia kanałowego. W gabinecie stomatologicznym Beauty Dentica, nie musisz martwić się o jakiekolwiek powikłania bądź problemy po endodoncji, gdyż nasze doświadczenie, profesjonalizm oraz sprzęt najwyższej jakości pozwala nam na 100% bezpieczne oraz skuteczne leczenie zęba za pomocą endodoncji mikroskopowej.

Powtórne leczenie endodontyczne

Powtórne leczenie wymagane jest w przypadku pojawienia się stanu zapalnego jeśli wcześniej leczony był kanałowo. Jest to tzw. Re-endo i jest to taki sam zabieg jak leczenie kanałowe pod mikroskopem. Leczenie zęba przebiega w ten sam sposób co zwyczajne leczenie endodontyczne.

Mikroskopowe leczenie kanałowe Cennik

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem mikroskopowego leczenia kanałowego w Beauty Dentica, Łódź. W przypadku większej ilości dodatkowych kanałów cena będzie ustalana indywidualnie.

Pierwotne leczenie kanałowe

 • Ząb jednokanałowy400 zł
 • Ząb dwukanałowy800 zł
 • Ząb trzykanałowy350 zł za kanał
 • I więcej...

Powtórne leczenie kanałowe

 • Ząb jednokanałowy500 zł
 • Ząb dwukanałowy900 zł
 • Ząb trzykanałowy450 zł za kanał
 • Usunięcie złamanego narzędzia250 zł za kanał

Endodoncja mikroskopowa w Łodzi? Zapraszamy do Beauty Dentica!

Gabinet stomatologiczny Beauty Dentica w łodzi znajduje się przy ul. Snycerska 5

Sprawdź etapy leczenia kanałowego przy użyciu mikroskopu:

Oczyszczenie komory zęba

Usunięcie zmienionej chorobowo tkanki i kanałów.

Opracowanie kanałów

Dezynfekcja oraz osuszenie kanałów.

Wypełnienie

Szczelne wypełnienie oczyszczonych i suchych kanałów specjalistycznym odpowiednim materiałem do wypełniania kanałów zębowych.

Odbudowa zęba

Ząb po leczeniu endodontycznym staje się podatny na uszkodzenia, dlatego tak ważne jest nadanie mu wytrzymałości poprzez trwałą odbudowę.

W efekcie leczenia za pomocą endodoncji mikroskopowej ząb odzyskuje swoją funkcjonalność, przestaje reagować bólem na bodźce takie jak nacisk podczas żucia czy temperatura a wypełnienie materiałem gutaperkowym, zapobiega ponownej infekcji kanałów.

Mikroskopowe leczenie kanałowe - zalety

W gabinecie Beauty Dentica w Łodzi przeprowadzamy leczenie kanałowe pod mikroskopem z największą precyzją i najwyższą troską o komfort Pacjenta, dzięki czemu jesteśmy w stanie ocalić Państwa zęby przed ekstrakcją. Odpowiednio wyleczony i wzmocniony ząb może zachować swoją funkcjonalność nawet przez bardzo długi czas. Wykorzystanie mikroskopu w trakcie leczenia endodontycznego nawet w przypadku zębów (a dokładniej kanałów korzeniowych) o skomplikowanej budowie anatomicznej umożliwia:

 • Zlokalizowanie bardzo wąskich kanałów korzeniowych.
 • Osiągnięcie wielkiej precyzji podczas zabiegu.
 • Zamknięcie perforacji.
 • Zminimalizowane ryzyko powikłań.
 • Przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałowego, jeżeli jest ono konieczne.
 • Usunięcie złamanych narzędzi.

Sprawdź naszą galerię

Zdrowy uśmiech to komfort i pewność siebie. W gabinecie Beauty Dentica łączymy piękno ze zdrowiem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Najczęściej zadawane pytania

Zachęcamy do zapoznania się również z FAQ dotyczącymi leczenia kanałowego pod mikroskopem w Beauty Dentica Łódź. W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Ile czasu trwa leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu?

Poziom skomplikowania zabiegu i czas potrzebny na jego wykonanie, zależy od ilości korzeni i kanałów. Jednak zastosowanie mikroskopu pozwala na olbrzymią precyzję, dzięki której cały zabieg może trwać godzinę i nie poprzedza go bolesny czas "trucia" zęba. Jest to prawdziwy komfort dla pacjenta w leczeniu kanałowym.

Dlaczego lepiej zdecydować się na leczenie endodontyczne niż na usunięcie zęba?

Ponieważ leczenie endodontyczne pozwala zachować ząb a to przekłada się na zdrowie i komfort życia. Dzięki temu może on spełniać swoją rolę przy spożywaniu posiłków, a także stanowić naturalne obciążenie dla kości, co pozwala jej zachować prawidłową kondycję. Warto również wspomnieć o tym, że usunięcie zęba niejednokrotnie wiąże z koniecznością wstawiania implantu, gdyż sama ekstrakcja zęba negatywnie wpływa na zgryz pacjenta.

Dlaczego endodoncja mikroskopowa jest lepsza od standardowego leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na uzyskanie znacznie większej precyzji zabiegu (z pomocą przychodzą endometry elektroniczne), co daje pewność, iż kanały zostaną dokładnie oczyszczone i wypełnione. Endodoncja mikroskopowa to nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale też większe bezpieczeństwo zabiegu.

Dlaczego nie należy czekać z leczeniem kanałowym zęba?

Z leczeniem kanałowym nie należy zwlekać, ponieważ zapalenie miazgi może wywoływać stany zapalne w obrębie kości szczęki czy żuchwy, a w konsekwencji ubytki tkanki kostnej, doprowadzić do powstania torbieli, nie mówiąc oczywiście do utracie zęba. Zakażona miazga to źródło infekcji oraz wielu schorzeń odogniskowych, np. zapalenia nerek, opon mózgowych czy wsierdzia serca.

Usuwanie złamanych narzędzi a leczenie?

Najczęściej narzędzia endodontyczne odkruszają się w kanale z powodu jego skomplikowanej, zakrzywionej budowy. Ich fragmenty usuwa się pod mikroskopem, ze względu na to, że są niewidoczne gołym okiem. Nie warto tego problemu bagatelizować, ponieważ złamane narzędzie jest potencjalnie źródłem infekcji, która może doprowadzić nawet do zapalenia kości.

Poznaj naszą specjalistkę

Nasi lekarze i specjaliści posiadają szeroki zakres wiedzy oraz doświadczenie, dzięki którym mają Państwo pewność, że znaleźli się w odpowiednich rękach.

Leczenie endodontyczne wykonuje lek. dent. Joanna Niedźwiecka - Szewczyk (specjalista stomatologii zachowawczej i endodontycznej). Poznaj naszą specjalistkę w endodoncji lek. dent. Joanne Niedźwiecką - Szewczyk, która jest ekspertem w leczeniu kanałowym.

Lekarz Dentystka Joanna opiera ręce o biały blat i uśmiecha się

Joanna Niedźwiecka - Szewczyk

Lekarz dentysta