• Skontaktuj się z nami telefonicznie w celu rejestracji lub porady medycznej. Służymy pomocą.

  +48 535 716 361

  lub numer stacjonarny

  +48 426544277

  Napisz do nas
 • Tel: +48 535 716 361
 • Snycerska 5 (wejście od ul. Zachodniej), Łódź
 • Pon - Pt: 10:00 - 19:00
Dentystka sprawdza stan zębów u pacjentki za pomocą specjalistycznego sprzętu

Rentgen zębów Łódź - cena od 100 zł

Rentgen zębów umożliwia kompleksowo ocenić stan zębów, tkanek znajdujących się w jamie ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego oraz samej kości żuchwy i szczęki.

Rentgen stomatologiczny jest szczególnie przydatny do oceny wewnętrznej struktury zęba, zwłaszcza kanałów korzeniowych, jak i zdiagnozowania ewentualnych nieprawidłowości związanych np. z wykształceniem się ósemek. Tym samym, badanie RTG zębów pomaga zaplanować oraz nakreślić ewentualną metodę leczenia.

Dentystka Joanna siedzi przed komputerem, na którym widnieje rentgen szczęki

Najczęściej wykonuje się RTG punktowe, w celu uzyskania obrazu konkretnego zęba, pomocne zwłaszcza przy endodoncji (czyli do leczenia kanałowego). Przed leczeniem badanie rentgenowskie pozwala ocenić stan chorego zęba oraz tkanek i korzeni w jego bezpośrednim sąsiedztwie, natomiast po leczeniu umożliwia kontrolę prawidłowości wypełnienia kanałów. Drugim rodzajem badania rentgenowskiego zębów jest badanie pantomograficzne. To zdjęcie panoramiczne zębów górnej i dolnej szczęki, zatok szczękowych i stawów skroniowo-żuchwowych.

Rentgen stomatologiczny to badanie z zakresu diagnostyki obrazowej, w którym wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie. Badanie jest krótkotrwałe, bezbolesne i nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Warto jednak pamiętać, że wykonywane jest wyłącznie na zlecenie lekarza.

 • Rentgen stomatologiczny pozwala dentyście znaleźć niewidoczne gołym okiem ubytki, sprawdzić stan zęba i kości otaczających ząb, ocenić, czy starsze plomby i korony pełnią nadal swoje funkcje.
 • W gabinecie Beauty Dentica wykonujemy zdjęcia RTG zębów na miejscu.
 • Wykonają Państwo u nas zarówno zdjęcia rentgenowskie pojedynczych zębów, jak i zdjęcia panoramiczne ( pantomograficzne) całej szczęki, wraz z zatokami.

Rentgen stomatologiczny Beauty Dentica Łódź - cennik

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zdjęć RTG zębów w gabinecie Beauty Dentica w Łodzi. Całkowite koszty leczenia przedstawione zostaną przed przystąpieniem do zabiegów i dokładnie skonsultowane z Pacjentem.

 • Zdjęcie pantomograficzne100 zł
 • Radiowizjografia zęba100 zł

Pantomograficzne zdjęcie zębów Łódź - w Beauty Dentica

Pantomogram pozwala na wskazanie zębów wymagających pilnej interwencji, a tym samym kolejności ich leczenia. RTG całej szczęki umożliwia ocenę układu nerwów szczękowych przed wyrywaniem mocno ukorzenionych zębów, a także ocenę całego uzębienia, w tym także uwidacznia zawiązki zębów mądrości, które często wywierają nacisk na pozostałe zęby, powodując ich przemieszczenia. Możliwość wykonania zdjęcia na miejscu w naszej klinice pozwala na wykonanie zabiegu leczenia kanałowego jeszcze w tym samym dniu. Serdecznie zapraszamy do Beauty Dentica!

Przygotowanie

Pantomogram wymaga ściągnięcia elementów odzieży i akcesoriów wykonanych z metalu. Ochronę zapewnia ołowiany fartuch, odbijający fale rentgenowskie. Należy jednak pamiętać, że niektóre protezy składają się z metalu, który jest magnetyczny (np.kobalt) - warto to skonsultować ze stomatologiem, nim wykona się rentgen zębów.

Zalety

Zdjęcie panoramiczne zębów górnej i dolnej szczęki, zatok szczękowych i stawów skroniowo-żuchwowych pozwala ocenić kompleksowo całe uzębienie.

Bezpieczeństwo

Zdjęcie pantomograficzne jest bezbolesne, szybkie i bezpieczne, choć należy pamiętać o przeciwwskazaniach!

Przeciwwskazania

Mimo, że rentgen stomatologiczny jest całkowicie bezpieczny, specjaliści zalecają, by kobiety w ciąży poczekały z wykonaniem zdjęcia pantomograficznego do porodu.

Rentgen Stomatologiczny (RTG zęba) - wskazania

Wśród wskazań do wykonania RTG zębów znajdują się m.in: silne dolegliwości bólowe, zdiagnozowanie zębów zatrzymanych, a także zaawansowana próchnica czy choroby przyzębia. Rentgen stomatologiczny pozwala na wykrycie stanów zapalnych, infekcji, ropni, a nawet drobnych cyst i guzków. Wykonanie zdjęcia RTG zębów ma szczególne znaczenie przed zabiegiem wszczepienia implantów. Lekarz sprawdza, czy wybrany ząb może zostać wykorzystany jako filar w planowanym zakładaniu mostu protetycznego.

 • W związku z chorobami przyzębia.
 • Przed usunięciem zębów.
 • W przypadku urazów szczęki.
 • Przy ekstrakcji ósemek.
 • Do oceny zawiązków zębów.
 • Podczas zakładania implantów.
 • W celu rozpoznania kamicy ślinianki.
 • Przed i po leczeniu kanałowym.
Białe urządzenie, które wykonuje rentgen stomatologiczny szczęki

Rentgen zębów, zdjęcia panoramiczne - Najczęściej zadawane pytania

Zachęcamy do zapoznania się z FAQ na temat RTG zębów w Beauty Dentica Łódź. W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Co to jest pantomogram?

Pantomogram to inaczej panoramiczne zdjęcie rentgenowskie. RTG pantomograficzne zapewnia obraz całej szczęki, zatok szczękowych i stawy skroniowo - żuchwowych, podczas gdy RTG punktowe to zdjęcie jedynie wybranego fragmentu szczęki.

Tomografia komputerowa a pantomogram - czym się różnią?

Pantomogram, czyli panoramiczny rentgen zębów (inaczej zdjęcie pantomograficzne), to jednowymiarowy obraz całej szczęki, zarówno górnej, jak i dolnej. Zdjęcia panoramiczne pozwalają stomatologowi zobaczyć całą szczękę na jednym zdjęciu, co ułatwia ogólną diagnozę oraz zaproponowanie pacjentowi należytej kolejności leczenia. Bywa jednak, że w sytuacjach zdecydowanie bardziej zaawansowanego leczenia stomatologicznego, pantomogram zębów nie jest wystarczający. Wówczas stomatolog decyduje się na badanie trójwymiarowe, jakim jest tomografia komputerowa. Badanie to dostarcza więcej informacji o wszelkich strukturach jamy ustnej, niż zdjęcie panoramiczne. Pozwala ono na wygenerowanie obrazu trójwymiarowego na podstawie zdjęć kolejnych warstw jamy ustnej. W ten sposób stomatolog może zbadać każdą płaszczyznę, bardzo precyzyjnie.

Rentgen stomatologiczny a ciąża

Kobiety ciężarne lub podejrzewające ciążę nie powinny odkładać RTG zębów, jeśli zmagają się z chorobami dziąseł. To szybko rozwijająca się dolegliwość, która dodatkowo może przechodzić z matki na dziecko. W takiej sytuacji, do wykonywania zdjęcia pantomograficznego, specjalista nakłada kobiecie dodatkową ołowianą osłonę na miednicę, chroniąc płód przed promieniowaniem.

Czy RTG zęba jest szkodliwe?

Obecnie wykonuje się badania w technice cyfrowej, dzięki czemu ilość promieniowania uległa zmniejszeniu w stosunku do klasycznych badań na błonie fotograficznej. Nie mniej jednak, rentgen stomatologiczny wymaga skierowania od lekarza i należy go wykonywać w odstępach czasu.

Jak odczytać RTG zebów?

Oceny zdjęcia RTG powinien dokonać stomatolog. W Beauty Dentica dokładnie omówimy z Pacjentem zdjęcie oraz plan leczenia, jaki należy wprowadzić w danej sytuacji.

Jak długo czeka się na zdjęcie RTG stomatologiczne, pantomogram?

W Beauty Dentica w Łodzi, diagnostyka RTG jest dostępna na miejscu.

Poznaj naszą specjalistkę

Nasi lekarze i specjaliści posiadają szeroki zakres wiedzy oraz doświadczenie, dzięki którym mają Państwo pewność, że znaleźli się w odpowiednich rękach.

Lekarz Dentystka Joanna opiera ręce o biały blat i uśmiecha się

Joanna Niedźwiecka - Szewczyk

Lekarz dentysta