• Skontaktuj się z nami telefonicznie w celu rejestracji lub porady medycznej. Służymy pomocą.

  +48 535 716 361

  lub numer stacjonarny

  +48 426544277

  Napisz do nas
 • Tel: +48 535 716 361
 • Snycerska 5 (wejście od ul. Zachodniej), Łódź
 • Pon - Pt: 10:00 - 19:00
Dentystka sprawdza stan zębów u pacjentki za pomocą specjalistycznego sprzętu

Chirurgia Stomatologiczna Łódź - cena od 100 zł

W przypadku, gdy uratowanie chorego zęba nie jest możliwe, Pacjent ma zęby zatrzymane lub istnieją inne wskazania protetyczne, konieczne jest zastosowanie chirurgii stomatologicznej.

W Beauty Dentica nie musisz martwić się o stres czy ból związany z wizytą dentystyczną, posiadamy sedację wziewną podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) oraz urządzenie Soan, które pozwala na bezbolesne znieczulenie komputerowe.

Wbrew pozorom chirurgia stomatologiczna jest skoncentrowana nie tylko na zębach, ale także na chorobach jamy ustnej. W Beauty Dentica oferujemy nie tylko usuwanie (ekstrakcja) zębów, ale również pomoc w usuwaniu stanów patologicznych, jak ropień.

Dentysta wykonujący zabieg chirurgiczny zęba

Współczesna chirurgia i nowoczesna technologia, pozwala nam na sprawne, komfortowe i bezbolesne przeprowadzenie zabiegów – nawet tych mocno inwazyjnych. Praca z mikroskopem oraz lupami stomatologicznymi daje wielokrotne powiększenie, które zapewnia precyzję podczas pracy, a tym samym skuteczność zabiegu.

Chociaż zabieg chirurgiczny w obrębie jamy ustnej może wydawać się nieprzyjemną i stresującą perspektywą, nie ma potrzeby się go obawiać. Chirurgia stomatologiczna zakłada zastosowanie znieczulenia. W naszym gabinecie Beauty Denitca w Łodzi wykorzystujemy bezbolesne i nowoczesne znieczulenie komputerowe Soan, a w przypadku silnego niepokoju przed zabiegiem proponujemy również leczenie w sedacji (gaz rozweselający). Nasze procedury gwarantują wysoką skuteczność w eliminowaniu odczucia bólu czy dyskomfortu.

 • Przed zabiegiem nasz specjalista przeprowadza konsultację i badania zewnątrz- i wewnątrzustne, aby poinformować Pacjenta o możliwych ścieżkach leczenia i przybliżonym koszcie.
 • W połączeniu z zaawansowanym sprzętem jak mikroskop stomatologiczny oraz RTG wykonywane na miejscu, chirurgia stomatologiczna w Beauty Dentica w Łodzi to gwarancja precyzyjnego i profesjonalnego leczenia.
 • Zastosowanie nowoczesnego znieczulenia komputerowego Soan powoduje, że zabiegi chirurgiczne są całkowicie bezbolesne i gwarantują sukces terapeutyczny.

Chirurgia stomatologiczna Łódź w Beauty Dentica - Cennik

Poniżej znajdą Państwo orientacyjne ceny zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej w Beauty Dentica Łódź. Wiele zależy od stopnia skomplikowania zabiegu i tym samym czasu zabiegu. Prosimy pamiętać, że do kosztów samego zabiegu należy doliczyć cenę znieczulenia. Całkowity koszt i plan leczenia zostanie z Państwem dokładnie omówiony podczas konsultacji poprzedzającej zabieg.

 • Ekstrakcja zębaod 300 zł
 • Nacięcie ropniaod 200 zł

Chirurgia Stomatologiczna w Beauty Dentica w Łodzi - zabiegi

Leczenie chirurgiczne wymaga bardzo dokładnej analizy indywidualnego przypadku. Dopiero po dokładnym zapoznaniu się ze stanem zdrowia jamy ustnej Pacjenta, specjalista z naszej kliniki określa potrzeby i możliwe do zastosowania leczenie. Kluczem do sukcesu jest kompleksowy plan działania.

Usuwanie zębów stałych

Gdy leczenie zachowawcze czy leczenie kanałowe z zakresu endodoncji mikroskopowej nie jest już możliwe, zabieg usunięcia zęba jest konieczny, by uniknąć rozprzestrzeniania się zmian chorobowych czy uciążliwych bólów.

Ekstrakcja ósemek (zębów mądrości)

Trudny dostęp często przyczynia się do ich zepsucia i w konsekwencji zmusza do usunięcia – dla zdrowia, bezpieczeństwa i wygody, a także by zapobiegać poważnym powikłaniom w przyszłości.

Przygotowanie pod protezę

Aby leczenie protetyczne zostało przeprowadzone w prawidłowy sposób, należy działać w środowisku zdrowej jamy ustnej, pozbawionej ostrych stanów zapalnych.

Nacięcie ropnia

Ropień zęba to ostre zapalenie tkanek wokół wierzchołka korzenia zęba. Skutecznym leczeniem jest właśnie nacięcie, w celu osuszenia zakażenia. Jeśli ropień zęba nie może być wyleczony, ząb powinien zostać usunięty.

Wskazania do ekstrakcji zęba

Choć rozwój stomatologii sprawił, że wiele zębów można uratować przed ekstrakcją, wciąż istnieją sytuacje, w których ząb należy bezspornie usunąć. Chirurgia stomatologiczna może być również rozwiązaniem, które warto omówić ze specjalistą, gdy zmiany w obrębie jamy ustnej utrudniają codzienne funkcjonowanie, w tym jedzenie czy mówienie.

 • Choroby tkanek twardych zębów.
 • Nieodwracalne zapalenie miazgi.
 • Stan chorobowy przyzębia.

Chirurgia stomatologiczna a chirurgia szczękowa

Czy chirurg stomatolog i chirurg szczękowy to to samo? W przeciwieństwie do chirurgii szczękowo twarzowej, zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej określa się leczeniem patologii prawie wyłącznie w obrębie jamy ustnej. Zabiegi związane chirurgii stomatologicznej obejmują nie tylko usuwanie, ale również zastępowanie tego, co zostało usunięte, czyli wszczepianie implantów. Chirurg szczękowy natomiast zajmuje się chirurgią urazową (złamania i urazy w obrębie twarzoczaszki). Te dość skomplikowane zabiegi wykonuje się na sali operacyjnej pod ogólnym znieczuleniem. Chirurg stomatolog może zaś działać już po znieczuleniu miejscowym. (W naszej klinice nie przyjmuje chirurg szczękowy.)

Chirurgia stomatologiczna - Najczęściej zadawane pytania

Zastanawiasz się gdzie wykonasz usunięcie zęba lub nacięcie ropnia w Łodzi? Zachęcamy do zapoznania się z FAQ dotyczącymi leczenia chirurgicznego zębów w Beauty Dentica. A w razie indywidualnych pytań, zapraszamy do kontaktu i konsultacji.

Czy chirurgia stomatologiczna jest bolesna?

W Beauty Dentica stosujemy nowoczesne znieczulenie komputerowe Soan oraz wspomagające leczenie w sedacji, które gwarantują spokojny i bezbolesny przebieg zabiegu.

Co to jest ekstrakcja (zęba)?

To nic innego jak usuwanie zęba. Gabinet stomatologiczny Beauty Dentica oferuje ekstrakcję zębów (za wyjątkiem zębów zatrzymanych) pod wpływem bezpiecznych i skutecznych znieczuleń!

Jakie są ewentualne powikłania po ekstrakcji zęba?

W niektórych przypadkach może się pojawić ból po ekstrakcji zęba, który powinien ustąpić maksymalnie po 3 dniach od wykonania zabiegu. W przypadku powikłań, takich jak: uszkodzenie nerwów, ból sąsiednich zębów po ekstrakcji, suchy zębodół czy ropne zapalenie zębodołu należy niezwłocznie skonsultować się ze stomatologiem. Na szczęście zastosowanie mikroskopu stomatologicznego w Beauty Dentica pozwala na precyzję i uniknięcie takich powikłań.

Jak długo utrzymuje się opuchlizna po ekstrakcji zęba?

Opuchlizna po wyrwaniu zęba może pojawić się kilka godzin po zabiegu lub następnego dnia. Przez 2-3 dni powiększa się, a zaczyna ustępować już po 5-7 dniach.

Co to jest ząb zatrzymany?

W obrębie łuków zębowych może dojść do zatrzymania każdego rodzaju zęba, chociaż najczęściej problem dotyczy zębów mądrości. To prawidłowo wykształcony ząb pod względem anatomicznym, jednak rośnie pod powierzchnią dziąsła, czyli utknął w kości szczęki dolnej lub górnej. Ząb może być zatrzymany częściowo lub całkowicie. Często powoduje przewlekły ból, nieprawidłowy zgryz, stany zapalne czy szczękościsk. Zatrzymany ząb zazwyczaj należy usunąć chirurgicznie.

Jak się leczy ropień zęba?

Domowe sposoby mogą jedynie złagodzić objawy, a środki przeciwbólowe i przeciwzapalne zmniejszyć obrzęk dziąseł, dlatego ropnie zęba należy leczyć u dentysty. W naszej klinice oferujemy nacięcie ropnia i precyzyjne zbadanie stanu okolicznych zębów.

Poznaj naszą specjalistkę

Nasi lekarze i specjaliści posiadają szeroki zakres wiedzy oraz doświadczenie, dzięki którym mają Państwo pewność, że znaleźli się w odpowiednich rękach.

Lekarz Dentystka Joanna opiera ręce o biały blat i uśmiecha się

Joanna Niedźwiecka - Szewczyk

Lekarz dentysta