• Skontaktuj się z nami telefonicznie w celu rejestracji lub porady medycznej. Służymy pomocą.

  +48 535 716 361

  lub numer stacjonarny

  +48 426544277

  Napisz do nas
 • Tel: +48 535 716 361
 • Snycerska 5 (wejście od ul. Zachodniej), Łódź
 • Pon - Pt: 10:00 - 19:00
Dentystka sprawdza stan zębów u pacjentki za pomocą specjalistycznego sprzętu

Stomatologia zachowawcza Łódź - cena od 100 zł

Stomatologia zachowawcza obejmuje szeroki zakres zabiegów związanych przede wszystkim z profilaktyką przeciw-próchnicową oraz leczeniem już powstałych ubytków.

Stomatologia zachowawcza (stomatologia ogólna) ma na celu utrzymanie zębów w dobrym stanie, zachowanie ich żywotności oraz zadbanie o estetyczny wygląd zębów i piękny uśmiech. Regularne wizyty u stomatologa i poddawanie się zalecanym zabiegom profilaktycznym pozwala na zapobieganie powstawaniu próchnicy, która może być źródłem poważniejszych chorób.

Dentystka wykonuje zabieg leczenie zębów

W naszym gabinecie Beauty Dentica w Łodzi stosujemy nowoczesne materiały, oraz narzędzia, aby zachować zęby w naturalnym kształcie i kolorze, co daje znakomity efekt estetyczny. Na miejscu wykonujemy zdjęcia RTG zębów, aby wykryć zmiany niewidoczne gołym okiem i ocenić stopień zaawansowania próchnicy całego uzębienia oraz zaplanować odpowiednie leczenie.

Również za pomocą mikroskopu możemy wykryć nawet najmniejsze zmiany w wyglądzie poszczególnych zębów, dzięki czemu doskonale wiemy jaki jest stan uzębienia pacjenta.

Do usług i zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej należą:

 • badania kontrolne jamy ustnej oraz zębów,
 • instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej,
 • usuwanie kamienia nazębnego,
 • pełna higienizacja zębów lub poszczególne jej etapy,
 • leczenie nadwrażliwości zębów,
 • leczenie problemów powodujących krwawienie dziąseł,
 • diagnostyka, usuwanie próchnicy (leczenie próchnicy) oraz jej powikłań,
 • wypełnianie ubytków i odbudowa zęba,
 • leczenie kanałowe,
 • leczenie stanów pourazowych zębów.

Pamiętaj! Ból zęba to sygnał, żeby pojawić się u dentysty, ponieważ unikanie wizyt może doprowadzić do utraty zębów czyli ekstrakcja zębów (chirurgia stomatologiczna).

Stomatologia zachowawcza Łódź, Beauty Dentica - cennik

Poniżej znajdą Państwo orientacyjne ceny zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, w gabinecie Beauty Dentica w Łodzi. Prosimy pamiętać, że do kosztów zabiegu może zostać dodana cena znieczulenia. Całkowity koszt i plan leczenia zostanie z Państwem dokładnie omówiony podczas konsultacji poprzedzającej zabieg.

 • Wypełnienie małeod 250 zł
 • Wypełnienie średnieod 350 zł
 • Wypełnienie dużeod 400 zł
 • Odbudowa zębaod 400 zł
 • Licówka kompozytowa500 zł
 • Wkład z włókna szklanego250 zł
 • Opatrunek leczniczy100 zł
 • Dewitalizacja (zatrucie)150 zł

Stomatologia zachowawcza - leczenie próchnicy

Próchnica to problem dotyczący całej populacji, zarówno dzieci, jak i dorosłych. To choroba zakaźna, spowodowana przez bakterie. Jej przyczyną jest spożywanie dużych ilości produktów bogatych w cukier. W początkowym stadium, leczenie próchnicy nie jest skomplikowane, jednak zaawansowane zmiany próchnicze są przyczyną poważnych, bolesnych problemów zdrowotnych jamy ustnej.

Warto też pamiętać, że wraz z leczeniem należy zmienić nawyki żywieniowe, aby nie dopuścić do jej nawrotu.

Remineralizacja

Niewielkie białe plamki na powierzchni zęba to alarm, aby zacząć przeciwdziałać próchnicy. W tej początkowej fazie wystarczy remineralizacja za pomocą preparatu z dużą zawartością fluoru w postaci lakieru lub żelu, który zapobiega rozwojowi próchnicy i pomaga odbudować uszkodzone miejsce.

Ozonowanie

Zabieg ten skutecznie hamuje rozwój próchnicy, ponieważ ozon posiada silne działanie bakteriobójcze. Jest krótki i bezbolesny.

Wypełnianie ubytków

Jeśli próchnica przedostanie się przez szkliwo, niezbędne jest mechaniczne usunięcie chorej tkanki za pomocą wiertła, a następnie uzupełnienie ubytku wypełnieniem kompozytowym (wypełnienie światłoutwardzalne).

Leczenie Kanałowe

W najbardziej zaawansowanym etapie próchnica niszczy ząb od środka, docierając do samej miazgi. Jedynym sposobem na jego uratowanie jest leczenie kanałowe. W przeciwnym razie ząb musi zostać usunięty, aby zapobiec rozwojowi choroby i powikłaniom.

Przyczyny powstawania próchnicy

Leczenie próchnicy to najczęstszy zabieg z zakresu stomatologii zachowawczej. Aby z nią skutecznie walczyć i zapobiegać nim się rozwinie, powinieneś wiedzieć jakie są jej przyczyny.

Zbyt rzadkie wizyty kontrolne u dentysty

Zwykle wystarczą dwie wizyty w roku, by mieć pod kontrolą sytuację w jamie ustnej i leczyć zęby na bieżąco. Regularne wizyty pomagają ustrzec przed czasochłonnym i kosztownym leczeniem.

Nieprawidłowa dieta

Za rozwój bakterii w powstawaniu próchnicy odpowiadają nie tylko słodycze, ale także gazowane napoje, soki oraz owoce. Należy wystrzegać się produktów bogatych w sacharozę, glukozę i fruktozę.

Niewłaściwa higiena jamy ustnej

Zdarza Ci się, że ze zmęczenia nie umyjesz zębów przed snem? To pierwszy krok do próchnicy! Niedokładne i zbyt rzadkie mycie zębów powoduje, że bakterie żyjące w jamie ustnej mają idealne warunki do rozwoju.

Prawidłowa higiena jamy ustnej

Ból i krwawienie dziąseł podczas szczotkowania i nitkowania zębów lub utrzymujący się nieświeży oddech wymagają wizyty u stomatologa. Aby zapobiec podobnym problemom, istotna jest codzienna profilaktyka. Regularne wizyty u stomatologa powinny iść w parze z domowym dbaniem o higienę jamy ustnej - szczotkowaniem i nitkowaniem. Poniższe nawyki znacznie obniżają ryzyko wystąpienia próchnicy zębów, chorób dziąseł i innych problemów jamy ustnej.

 • Dwa razy dziennie dokładnie szczotkuj zęby i codziennie je nitkuj.
 • Przestrzegaj pełnowartościowej diety i ogranicz przekąski między posiłkami (szczególnie te słodkie).
 • Stosuj pastę do zębów zawierającą fluor.

Stomatologia zachowawcza i znieczulenie komputerowe Soan

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i bezpiecznych metod znieczulania leczenie (w tym leczenie zachowawcze) może być całkowicie bezbolesne. Gabinet Beauty Dentica Łódź wykorzystuje znieczulenie komputerowe Soan. Zapewnia ono stały nacisk i precyzję, podczas sterowanej komputerowo iniekcji.

Urządzenie na bieżąco kontroluje ciśnienie wewnątrz tkanki i dostosowuje prędkość do oporu, co w efekcie niweluje dyskomfort i uczucie rozpierania podczas podawania znieczulenia.

 • Bezbolesność znieczulania
 • Komfort pacjenta
 • Precyzja iniekcji
 • Eliminacja powikłań pozabiegowych

Sprawdź naszą galerię

Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią, która przedstawia jak wygląda leczenie zębów nie tylko w zakresie stomatologii zachowawczej, ale też leczenie endodontyczne ponieważ można bardzo często spotkać się ze stomatologią zachowawczą i leczeniem endodontycznym.

Stomatologia Zachowawcza - Najczęściej zadawane pytania

Zachęcamy do zapoznania się z FAQ dotyczącymi stomatologii zachowawczej. A w razie indywidualnych pytań, zapraszamy do kontaktu i konsultacji.

Jak często należy chodzić na wizytę kontrolną do dentysty?

Systematyczne wizyty w gabinecie dentystycznym są niezbędnym elementem profilaktycznym, wraz z prawidłową higieną jamy ustnej. Jeśli chodzi o leczenie zachowawcze to zaleca się przynajmniej dwie wizyty kontrolne w ciągu roku.

Czy warto zdecydować się na licówki kompozytowe?

Licówki kompozytowe wykonane są z materiału światłoutwardzalnego (ten sam stosowany jest do wypełniania ubytków w zębach). Ten mało inwazyjny zabieg wykonany jest podczas jednej wizyty, zwykle w znieczuleniu miejscowym. Licówki kompozytowe wyróżnia niska cena. `

Co to jest wypełnienie kompozytowe?

Wypełnienie kompozytowe to rodzaj potocznie znanej wszystkim plomby. Pozwala przywrócić brakujące tkanki zęba. Starannie odbudowany ząb wygląda jak zdrowy. Materiał kompozytowy ma konsystencję plasteliny, którą utwardza się światłem lampy polimeryzacyjnej (wypełnienie światłoutwardzalne), a jego nadmiar dentysta szlifuje i usuwa. Wskazaniami do wykonania wypełnienia kompozytowego mogą być: próchnica, przebarwienia zębów lub ich uszkodzenia mechaniczne. Wypełnienie kompozytowe cechuje wysoka wytrzymałość, może więc posłużyć przez wiele lat.

Do czego służy wkład z włókna szklanego?

Wkłady z tego włókna są stosowane w leczeniu kanałowym. Są bardzo elastyczne i odporne na korozję. Dodatkową ich zaletą jest to, że w razie potrzeby, wyżej wymieniony wkład można usunąć.

Czy po założeniu świeżego wypełnienia można od razu jeść i pić?

Stosowane w Beauty Dentica wysokiej jakości wypełnienia światłoutwardzalne natychmiast zyskują docelową twardość. Pozwala to Pacjentowi na spożywanie posiłków oraz napojów zaraz po opuszczeniu gabinetu stomatologicznego.

Czy płyn do płukania ust jest bezpieczny?

Warto zachować umiar i wybrać te płyny, które zawierają małe ilości alkoholu lub nie zawierają go wcale (szczególnie w przypadku dzieci). Płyny zawierające alkohol mogą na dłuższą metę przesuszać błonę śluzową, prowadząc do powstawania jej bolesnych uszkodzeń.

Jak się objawia nadwrażliwość zębów?

Jeśli odczuwasz ból zębów lub ich kłucie podczas jedzenia i picia zimnych, gorących, słodkich lub kwaśnych potraw i napojów, wdychania zimnego powietrza lub szczotkowania zębów, to najprawdopodobniej cierpisz na ich nadwrażliwość. Może być spowodowana wybielaniem lub leczeniem, jednak jeśli nie minie po dłuższym czasie, należy zgłosić się na wizytę stomatologiczną.

Jakie są objawy paradontozy?

Pierwsze niepokojące sygnały to nieświeży oddech i częste stany zapalne dziąseł. Kiedy dziąsła krwawią, a zęby zaczynają się chwiać i wypadać, paradontoza prawdopodobnie zdążyła już spowodować znaczące szkody w naszym organizmie. To przewlekłe zapalenie przyzębia wymaga czasochłonnego leczenia.

Jak pozbyć się Dentofobi

Dentofobia to strach przed wizytą stomatologiczną i przed towarzyszącym jej bólem. Aby z nią walczyć warto udać się na wizytę kontrolną raz na pół roku, gdy nie dzieje się nic poważnego i oswoić się z fotelem dentystycznym. Z pewnością uspokajające jest też to, że w naszej klinice stosujemy bezbolesne znieczulenie SOAN oraz gaz rozweselający.

Poznaj naszą specjalistkę

Absolwentka uniwersytetu medycznego w Łodzi. Zajmuje się stomatologią zachowawczą oraz specjalizuje się w leczeniu endodontycznym. Stale podnosi swoje kwalifikacje i gwarantuje profesjonalne podejście na wysokim poziomie.

Zapraszamy z całego serca do gabinetu Beauty Dentica gdzie w naszej klinice panuje miła atmosfera a lekarze wykonujący swoją pracę to profesjonaliści.

Lekarz Dentystka Joanna opiera ręce o biały blat i uśmiecha się

Joanna Niedźwiecka - Szewczyk

Lekarz dentysta