• Skontaktuj się z nami telefonicznie w celu rejestracji lub porady medycznej. Służymy pomocą.

  +48 535 716 361

  lub numer stacjonarny

  +48 426544277

  Napisz do nas
 • Tel: +48 535 716 361
 • Snycerska 5 (wejście od ul. Zachodniej), Łódź
 • Pon - Pt: 10:00 - 19:00
Dentystka sprawdza stan zębów u pacjentki za pomocą specjalistycznego sprzętu

Stomatologia estetyczna Łódź - cena od 100 zł

Stomatologia estetyczna to sztuka nadania zębom pięknego, estetycznego oraz naturalnego wyglądu. Jest skierowana do osób, które nie są zadowolone ze swojego uśmiechu i pragną go poprawić.

W Beauty Dentica nie musisz martwić się o stres czy ból związany z wizytą dentystyczną, posiadamy sedację wziewną podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) oraz urządzenie Soan, które pozwala na bezbolesne znieczulenie komputerowe.

Piękny uśmiech jest marzeniem wielu osób. Jest naszą wizytówką. Często zły stan uzębienia zaniża naszą samoocenę i pewność siebie. Stomatologia estetyczna oferuje szereg zabiegów, które przywrócą śnieżnobiały uśmiech każdej twarzy. Zmiany mogą dotyczyć zarówno koloru zębów, likwidowania przebarwień, jak również zmiany ich kształtu.

Lekarz sprawdzający stan górnych zębów za pomocą lusterka dentystycznego

Nawet przed pozornie nieskomplikowanym zabiegiem konieczna jest profesjonalna konsultacja stomatologiczna. Nasza specjalistka oceni stan zębów i zaproponuje indywidualny oraz optymalny plan leczenia. Dokładny wywiad pozwoli ustalić Państwa priorytety i końcowe wyobrażenie idealnego uśmiechu.

W stomatologii estetycznej efekty uzyskujemy relatywnie szybko. Część zabiegów, jak na przykład piaskowanie czy wybielanie, jesteśmy w stanie wykonać podczas jednej wizyty.

 • Nasza specjalistka ocenia na wstępie wygląd uzębienia, a następnie ustala z Pacjentem optymalne rozwiązanie problemu, które przyniesie jak najlepsze efekty.
 • Piękne zęby mogą dodać pewności siebie, a także poprawić stan psychiczny.
 • Zabiegi wchodzące w zakres stomatologii estetycznej powinny być wykonywane dopiero, jeśli pozwala na to stan zdrowia zębów!

Stomatologia estetyczna w Beauty Dentica Łódź - cennik

Ceny z zakresu stomatologii estetycznej zależą od zabiegu oraz stanu uzębienia. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem zabiegów z działu medycyny estetycznej w Beauty Dentica, Łódź.

 • Wybielanie Click300 zł
 • Pełne czyszczenie + wybielanie Click500 zł
 • Wybielanie Touch1000 zł
 • 0
 • Pełne czyszczenie (skaling, piaskowanie, polerowanie)300 zł
 • Pełne czyszczenie z profilaktyką fluorkową350 zł
 • Skaling z polerowaniem200 zł
 • Wybielanie regeneracyjne PREVDENT1300 zł
 • Lakierowanie (fluoryzacja)100 zł
 • Opatrunek leczniczy100 zł
 • Płukanie kieszonki dziąsłowej, aplikacja leku100 zł

Stomatologia estetyczna w Łodzi? Zapraszamy do Beauty Dentica!

Poniżej przybliżamy w paru słowach zabiegi medycyny estetycznej, które oferuje gabinet Beauty Dentica, Łódź.

Musisz wiedzieć, że piękne zęby to zdrowe zęby! Kompleksowe leczenie stomatologiczne (stomatologia zachowawcza) to pierwszy krok, dopiero kolejnym jest korzystanie z metod stomatologii estetycznej. Zapraszamy na konsultacje!

Skaling zębów

Zabieg ten polega na usuwaniu kamienia nazębnego, który gromadzi się przede wszystkim w okolicach szyjek zębowych i często prowadzi do stanów zapalnych dziąseł, próchnicy i paradontozy.

Piaskowanie zębów

Zazwyczaj wykonuje się go wtedy, gdy sam skaling zębów nie pozwala na dokładne usunięcie nagromadzonych, dużych ilości kamienia nazębnego. Piaskowanie zębów redukuje również różnego rodzaju przebarwienia zębów.

Wybielanie zębów specjalistyczną lampą

To skuteczny i szybki sposób na śnieżnobiałe zęby podczas jednej wizyty. Na zęby nakłada się preparat, który następnie naświetlany jest lampą.

Nakładkowe wybielanie zębów

Odlew kształtu zębów pozwala stworzyć idealnie pasujące nakładki, które pacjent zakłada na zęby po zastosowaniu specjalnego żelu. Cały proces wybielania nakładkowego trwa od 2 do 4 tygodni.

Protetyka a Stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna pozwala wyrównanie i rozjaśnienie zębów oraz estetyczną odbudowę ubytków, czasem bardzo zaawansowaną. Dlatego jest silnie powiązana z protetyką stomatologiczną. Licówki porcelanowe, protezy oraz korony porcelanowe są niezwykle estetyczne i mają bardzo naturalny kształt, dopasowany do pozostałych zębów. Wysokiej klasy materiał, z którego je wykonujemy gwarantuje przydatność na wiele lat. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą dotyczącą samej protetyki tutaj.

Stomatologia estetyczna - jakie są przeciwwskazania?

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej nie powinny być wykonywane przez wszystkich. Należy pamiętać o poinformowaniu lekarza o wszelkich problemach zdrowotnych podczas konsultacji, aby ten mógł ocenić czy mogą Państwo skorzystać z danego zabiegu czy też jest to niewskazane. Innymi przeciwwskazaniami do tego typu zabiegów są również: ciąża i karmienie piersią oraz nadwrażliwość lub alergia na składniki preparatów wykorzystywanych do zabiegu. Jeśli chodzi o ograniczenia wiekowe, to niezależnie od rodzaju zabiegu pacjent powinien mieć ukończony 16 rok życia.

Stomatologia estetyczna - najczęściej zadawane pytania

Interesuje Cię stomatologia estetyczna? Zachęcamy do zapoznania się z FAQ dotyczącymi zabiegów w zakresie stomatologii estetycznej w Beauty Dentica Łódź. W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Co wybrać skaling czy piaskowanie zębów?

Skaling polega na usuwaniu kamienia nazębnego, który zgromadził się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Pozwala na dodatkowe oczyszczenie zębów z trwalszych osadu i nieestetycznych przebarwień.

Czy usuwanie kamienia nazębnego przez piaskowanie lub skaling niszczy szkliwo?

Odpowiednio przeprowadzony zabieg usuwania kamienia nie niszczy szkliwa zębów. Wręcz przeciwnie, zapobiega rozwijaniu się m.in. paradontozy.

Czy wybielanie zębów lampą niszczy zęby?

Wybielanie wykonywane pod kontrolą doświadczonego lekarza w gabinecie Beauty Dentica Łódź, jest bezpieczne i nie zniszczy szkliwa. Pojawiająca się po wybielaniu nadwrażliwość jest tylko przejściowa. Jednak preparat wybielający może doprowadzić do bólu niewyleczonych zębów. Należy je wyleczyć przed wybielaniem.

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Przez pierwsze dwie godziny od zabiegu należy wstrzymać się ze spożywaniem wszelkich pokarmów i pić wyłącznie wodę mineralną. Przez dobę od wybielania trzeba natomiast unikać bardzo zimnych i gorących pokarmów, z uwagi na występującą w tym okresie nadwrażliwość.

Czy da się wybielić plomby podczas wybielania zębów?

Substancja czynna w preparatach wybielających działa jedynie na tkanki żywego zęba, natomiast nie wchodzi w reakcje z materiałami wykorzystywanymi do tworzenia plomb. Oznacza to, że wybielanie nie działa na plomby, ani na martwe zęby po leczeniu kanałowym. Warto pamiętać, że można poddać się zabiegowi wybielania zębów, mimo licznych plomb, jednak najważniejsze jest, żeby uzębienie było zdrowe. Nawet najmniejsze ubytki mogą powodować silne dolegliwości bólowe podczas wybielania, ponieważ substancje wybielające działają drażniąco na miazgę zęba.

Na czym polega polerowanie zębów?

W naszej klinice Beauty Dentica polerowanie zewnętrznej powierzchni zębów wykonuje się zazwyczaj po piaskowaniu zębów. To jeden z etapów higienizacji jamy ustnej, który służy wygładzeniu nierówności i usunięciu przebarwień na oczyszczonej wcześniej powierzchni. Nie wymaga szlifowania zębów, a jedynie polerowania specjalistyczną pastą. Nie ma również wpływu na kształt zębów. W efekcie zęby są gładkie, lśniące i rozjaśnione. Ta metoda poprawy wyglądu zębów to prosty i niedrogi sposób na zdrowy uśmiech i estetyczny wygląd. Oferujemy przystępne ceny za zabiegi na najwyższym poziomie. Umów wizytę w Beauty Dentica i ciesz się pięknym uśmiechem przez długie lata.

Co to jest fluoryzacja?

Fluoryzacja albo inaczej lakierowanie zębów to zabieg wskazany u osób z podwyższonym ryzykiem rozwoju próchnicy. Służy także do leczenia wczesnych zmian próchnicowych. Sprawdza się przede wszystkim u dzieci, ale także i u dorosłych. Zabieg trwa kilka minut.

Poznaj naszą specjalistkę

Nasi lekarze i specjaliści posiadają szeroki zakres wiedzy oraz doświadczenie, dzięki którym mają Państwo pewność, że znaleźli się w odpowiednich rękach.

Lekarz Dentystka Joanna opiera ręce o biały blat i uśmiecha się

Joanna Niedźwiecka - Szewczyk

Lekarz dentysta