• Skontaktuj się z nami telefonicznie w celu rejestracji lub porady medycznej. Służymy pomocą.

  +48 535 716 361

  lub numer stacjonarny

  +48 426544277

  Napisz do nas
 • Tel: +48 535 716 361
 • Snycerska 5 (wejście od ul. Zachodniej), Łódź
 • Pon - Pt: 10:00 - 19:00
Dentystka sprawdza stan zębów u pacjentki za pomocą specjalistycznego sprzętu

Stomatologia dziecięca Łódź - cena od 60 zł

W trosce o zdrowy uśmiech naszych Małych Pacjentów, gabinet Beauty Dentica, w Łodzi, oferuje również szczególny dział stomatologii zachowawczej, jakim jest stomatologia dziecięca, inaczej pedodoncja.

Stomatologia dziecięca obejmuje kontrolę, profilaktykę i leczenie zębów mlecznych i stałych, dzieci oraz młodzieży. Zęby Małych Pacjentów wymagają innego podejścia i leczenia, niż zęby dorosłych, dlatego dział ten został wyodrębniony ze stomatologii zachowawczej (ogólnej).

Dentystka podczas leczenie zębów u chłopca

Wielu rodziców niesłusznie twierdzi, że zębów mlecznych nie warto leczyć. Tymczasem każde dziecko, tak jak i dorosły powinno być pod stałą opieką dentystyczną, aby uniknąć problemów stomatologicznych, które mogą pojawić się na każdym etapie rozwoju narządu żucia.

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty powinna odbyć się około roku po wyrżnięciu się pierwszych ząbków. Podczas pierwszej kontroli lekarz nie tylko poinstruuje rodziców o prawidłowej pielęgnacji zębów mlecznych maluszka, ale również sprawdzi czy jama ustna i twarz rozwijają się prawidłowo. Gdy dziecko podrośnie, zapraszamy na przyjazną wizytę adaptacyjną, jeszcze nim zęby dziecka wymagać będą leczenia. Taka wizyta adaptacyjna pozwoli malcowi zapoznać się z gabinetem, narzędziami i całą procedurą, aby pozbyć się niepotrzebnej obawy przed kolejnymi spotkaniami ze stomatologiem.

 • Obecność próchnicy w uzębieniu mlecznym zwiększa ryzyko próchnicy zębów stałych.
 • Nieleczona próchnica w zębach mlecznych, może powodować dolegliwości bólowe, a nawet wady zgryzu.
 • Utrata nawet jednego zęba mlecznego przed okresem jego fizjologicznej wymiany wpływa niekorzystnie na rozwój kości i mięśni twarzy, a tym samym upośledzenie funkcji żucia.

Stomatologia dziecięca - cennik

Poniżej znajdą Państwo orientacyjne ceny zabiegów z zakresu stomatologii dziecięcej, w Beauty Dentica Łódź. Prosimy pamiętać, że do kosztów samego może zostać dodana cena znieczulenia. Całkowity koszt i plan leczenia zostanie z Państwem dokładnie omówiony podczas konsultacji poprzedzającej zabieg.

 • Wypełnienie w zebie mlecznym (światło)200 zł
 • Lakowanie bruzd60 zł / ząb
 • Lakierowanie (fluor)120 zł
 • Wizyta adaptacyjna100 zł
 • Zatrucie zeba mlecznego100 zł
 • Amputacja miazgi zeba mlecznego80 zł
 • Usunięcie zęba mlecznego200 zł
 • Sedacja wziewna (gaz rozweselający) 150 zł za godzinę*

Za każde dodatkowe 30 min. opłata wynosi 50 zł

Stomatologia dziecięca Łódź - Zapraszamy do gabinetu Beauty Dentica!

Dla wielu dzieci wizyta u dentysty łączy się z dużym stresem i kojarzy z czymś nieprzyjemnym. W Beauty Dentica dokładamy wszelkich starań, aby nasi Mali Pacjenci poczuli się bezpiecznie i komfortowo, a wizyta stanowiła dla nich ciekawe i bezbolesne doświadczenie.

Wizyty adaptacyjne

Nasz gabinet to miejsce kameralne, rodzinne i nastawione na Pacjenta, również małego pacjenta. Dlatego oswajamy dziecko z otoczeniem, pozwalamy zapoznać się z lekarzem, asystentką i wyposażeniem naszych gabinetów.

Bezbolesne leczenie zębów

Dysponujemy bezbolesnym znieczuleniem komputerowym SOAN. Oferowana przez nas sedacja wziewna (gaz rozweselający) jest również świetną opcją na zrelaksowanie podczas leczenia dzieci.

Zabiegi profilaktyczne

Oferujemy lakowanie zębów, lakierowanie preparatem fluorowym oraz zdradzamy Małemu Pacjentowi sposoby dbania o higienę jamy ustnej na całe życie.

Rodzinna atmosfera

Pogodny uśmiech na twarzy i ciekawa rozmowa z panią doktor czy też bajka na ekranie nad fotelem potrafią zdziałać cuda i pozwolić dziecku zapomnieć, że celem wizyty jest (groźnie brzmiące) leczenie próchnicy.

Czym zajmuje się Pedodonta?

Leczeniem stomatologicznym najmłodszych pacjentów zajmuje się Pedodonta.

Nasza specjalistka umie rozmawiać z dziećmi, dopasować się do ich temperamentów i nastrojów oraz skutecznie rozładować lęki w miłej atmosferze. Jej celem jest dodanie otuchy twojemu dziecku w trakcie leczenia. Stomatolog dziecięcy zajmuje się:

 • Edukowaniem dzieci o prawidłowej higienie jamy ustnej oraz dobrych nawykach żywieniowych, aby wpłynąć pozytywnie na ich późniejsze podejście do tematu życiu dorosłym.
 • Kwestiami związanymi z ząbkowaniem i zaburzeniami tego procesu.
 • Leczeniem chorób błony śluzowej jamy ustnej (w przypadku dzieci).
 • Leczeniem próchnicy zębów mlecznych i młodych zębów stałych.

Wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym - o czym warto pamiętać!

Drodzy Rodzice, pamiętajcie o istotnej roli pierwszych mleczaków u dzieci. Utrata choćby jednego zęba ma olbrzymi wpływ na rozwój kości i mięśni twarzy. Warto wiedzieć, że słabiej zmineralizowane zęby mleczne często padają ofierze próchnicy, dlatego ich kontrola jest tak ważna. Stomatologia dziecięca w Beauty Dentica oferuje kompleksową ofertę zabiegów, w trosce o stan uzębienia Najmłodszych Pacjentów.

W naszej klinice stomatologii dziecięcej Najmłodsi Pacjenci rozpoczynają przygodę ze stomatologiczną wizytą adaptacyjną. Oczywiście nie tylko pierwszą wizytę charakteryzuje miła atmosfera i szczególne zaangażowanie naszego dentysty dziecięcego. Pamiętajcie jednak, że po naszej stronie leży leczenie dzieci i udowodnienie, że stomatolog dziecięcy nie gryzie. Jednak, to od Was zależy, czy będziecie skrupulatnie przyprowadzać pociechę na wizytę do stomatologa dziecięcego, co przerodzi się w nawyk i zaowocuje ich regularnymi wizytami u stomatologa w dorosłym życiu oraz zdrowym i pięknym uśmiechem.

Sprawdź naszą galerię

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć. Poznaj nasz kameralny gabinet oraz rezultaty pracy naszej specjalistki dr Joanny Niedźwiedzkiej-Szewczyk.

Stomatologia dziecięca - Najczęściej zadawane pytania

Twoje dziecko czeka pierwsza wizyta stomatologiczna? Jeśli tak, zapraszamy na wizytę adaptacyjną! Zachęcamy do zapoznania się z FAQ dotyczącymi stomatologii dziecięcej. A w razie indywidualnych pytań, zapraszamy do kontaktu i konsultacji.

Czy zęby mleczne należy leczyć?

Mleczaki należy bezwzględnie plombować i to im wcześniej, tym lepiej. Na etapie uzębienia mieszanego próchnica może przenieść się na zęby stałe. Przedwczesna utrata zębów mlecznych wpływa na rozwój wad zgryzu, a także zaburzenia w rozwoju twarzoczaszki, co ma wpływ na rysy twarzy.

Jak często zgłaszać się na wizytę stomatologiczną dziecka?

Zalecamy, aby kontrolować stan uzębienia dziecka co 6 miesięcy, a na etapie wymiany mleczaków na zęby stałe nawet co 3-4 miesiące. W ten sposób zarazem dbamy o zdrowie zębów stałych, które mają służyć dziecku przez całe życie.

Co to jest dentofobia?

Dentofobia to paniczny strach przed leczeniem dentystycznym. Warto pamiętać, że dziecko może nie tylko zrazić się po wizycie u niedoświadczonego stomatologa, ale również nabrać niechęci, jeśli sam rodzić ją podziela. Przekazywanie własnych lęków lub straszenie wizytami u stomatologa to nienajlepsze rozwiązania. Należy przedstawić wizytę u dentysty, jako naturalną część życia człowieka. W końcu wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli, chodzą do dentysty i dbają o zęby.

Czy mleczaki można leczyć kanałowo?

Jak najbardziej! Co więcej, staramy się je uratować przed wyrwaniem, zawsze wtedy gdy jest to możliwe. Jeśli jednak chory ząb jest ryzykiem dla zdrowia ogólnego lub stałych zębów dziecka, wtedy zalecana jest jego ekstrakcja.

Co to jest lakowanie bruzd?

Lakowanie zębów to zabieg profilaktyczny, który ma na celu uszczelnienie bruzd i szczelin zębowych. Metoda ta zmniejsza ryzyko występowania próchnicy i ułatwia przeprowadzanie procesów higienicznych jamy ustnej. Dzięki lakowaniu bruzd uzyskuje się gładką powierzchnię żującą.

Poznaj naszą specjalistkę

Nasi lekarze i specjaliści posiadają szeroki zakres wiedzy oraz doświadczenie, dzięki którym mają Państwo pewność, że znaleźli się w odpowiednich rękach.

Stomatolog dziecięcy lek. dent. Joanna Szewczyk sprawi, że u każdego małego pacjenta pojawi się promienny uśmiech kiedy usłyszy o wizycie dentystycznej.

Lekarz Dentystka Joanna opiera ręce o biały blat i uśmiecha się

Joanna Niedźwiecka - Szewczyk

Lekarz dentysta