• Skontaktuj się z nami telefonicznie w celu rejestracji lub porady medycznej. Służymy pomocą.

  +48 535 716 361

  lub numer stacjonarny

  +48 426544277

  Napisz do nas
 • Tel: +48 535 716 361
 • Snycerska 5 (wejście od ul. Zachodniej), Łódź
 • Pon - Pt: 10:00 - 19:00
Dentystka sprawdza stan zębów u pacjentki za pomocą specjalistycznego sprzętu

Protetyka stomatologiczna Łódź - cena od 800 zł

Protetyka stomatologiczna jest dziedziną stomatologii, do której głównych zadań należy przywracanie Pacjentom zarówno pełnego, naturalnie wyglądającego uzębienia, jak i jego prawidłowej funkcjonalności.

W Beauty Dentica nie musisz martwić się o stres czy ból związany z wizytą dentystyczną, posiadamy sedację wziewną podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) oraz urządzenie Soan, które pozwala na bezbolesne znieczulenie komputerowe.

Do leczenia protetycznego kwalifikują się wszyscy Pacjenci z pojedynczymi i mnogimi brakami zębowymi. Jednak protetyka nie ogranicza się tylko do zastępowania utraconych zębów sztucznymi.

Dentysta trzymający pacjentkę za kąciki ust

Protetyka stomatologiczna pozwala na uzupełnienie i rekonstrukcję zarówno pojedynczych braków uzębienia jamy ustnej, jak i całego łuku zębowego w sposób wysoce estetyczny i naturalny, ale przede wszystkim funkcjonalny i służący zdrowiu Pacjenta. Daje również niezwykle zadowalające efekty estetyczne, jak zakrycie przebarwień zębów, skorygowanie kształtu zęba oraz zmniejszenie przerwy międzyzębowej.

W gabinecie Beauty Dentica w Łodzi dysponujemy szerokim wyborem rozwiązań protetycznych. Oferujemy protezy zębowe stałe, jak korony porcelanowe na podbudowie z metalu lub cyrkonowej oraz licówki porcelanowe, a także protezy szkieletowe i protezy akrylowe częściowe lub całkowite.

 • Protezy zębowe mogą być ostateczną pracą lub mocowane na czas gojenia po dużych zabiegach implantologicznych.
 • Tak jak i zęby, tak protezy ruchome muszą być codziennie szczotkowane – należy je w tym celu wyjąć i posłużyć się szczoteczką do zębów, ale bez pasty.
 • Zdecydowanie najbardziej zadowalający jest efekt kosmetyczny protez - braki w uzębieniu są wyjątkowo nieestetyczne.
 • Licówki porcelanowe cieszą się olbrzymią popularnością, ponieważ zapewniają błyskawiczną i gruntowną metamorfozę uśmiechu kosztem jedynie nieznacznej ingerencji w twarde tkanki zęba.

Protetyka stomatologiczna w Beauty Dentica, Łódź - cennik

Zachęcamy do zapoznania się z cenami usług z zakresu protetyki stomatologicznej w naszym gabinecie w Beauty Dentica w Łodzi.

 • Korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowejod 1500 zł
 • Korona porcelanowa na podbudowie z metaluod 1000 zł
 • Licówka porcelanowaod 1500 zł
 • Proteza szkieletowaod 1500 zł
 • Proteza akrylowa częściowaod 800 zł
 • Proteza akrylowa całkowita1000 zł

Protetyka Stomatologiczna w Beauty Dentica Łódź - wybierz uśmiech od ucha do ucha!

Profesjonalna konsultacja stomatologiczna pozwoli ocenić stan zębów i zaproponować indywidualny oraz optymalny plan leczenia, z uwzględnieniem Państwa priorytetów. Gabinet Beauty Dentica pomoże Państwu odzyskać komfort i radość z życia.

Korona porcelanowa

To skuteczne rozwiązanie, gdy stopień uszkodzenia zęba uniemożliwia jego odbudowę za pomocą wypełnień kompozytowych. Ta forma protezy zastępuje widoczną gołym okiem część zęba. Ma nie tylko olbrzymi wpływ na estetykę uśmiechu Pacjenta, ale także chroni zęby przed czynnikami zewnętrznymi.

Licówka porcelanowa

To cienka warstwa porcelany, mocowana na przedniej części zęba. Służy do zamaskowania niedoskonałości w strukturze zęba, przebarwień na jego powierzchni lub wypełnienia przerwy pomiędzy zębami.

Proteza szkieletowa

Jest stosowana w celu odtworzenia zniszczonych lub utraconych zębów, gdy pozostałości naturalnego uzębienia wciąż są zachowane. Ponadto chroni przed ścieraniem się i poruszaniem zębów resztkowych, jak przed pojawianiem zaburzeń w stawach skroniowo–żuchwowych.

Proteza akrylowa

Proteza akrylowa to ruchome uzupełnienie protetyczne, które może zastąpić jednego zęba z dziąsłem, ale również całe uzębienie, w przypadku zaawansowanego lub całkowitego braku uzębienia.

Protetyka stomatologiczna - kiedy? dla kogo?

Rozmaite deformacje kształtu zębów, braki uzębienia, przebarwienia, czy rzucający się w oczy brak symetrii zębów, a także subiektywna potrzeba skorygowania uśmiechu - to główne problemy, z którymi zwracają się do nas Pacjenci. Protetyka stomatologiczna stosowana jest w problemach natury estetycznej, ale i zdrowotnej, takich jak:

 • przeskakiwanie szczęki (żuchwy),
 • nadmierne starcie zębów,
 • szpara między jedynkami,
 • deformacje i przebarwienia zębów,
 • braki w uzębieniu,
 • duża asymetria zębów.

Protetyka stomatologiczna - Najczęściej zadawane pytania

Protetyka stomatologiczna to temat, który Cię zaintrygował? Zachęcamy do zapoznania się z FAQ dotyczącymi zabiegów w zakresie stomatologii estetycznej w Beauty Dentica Łódź. W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Jakie są rodzaje protez zębowych?

Protezy zębowe dzielimy na ruchome (protezy akrylowe, protezy szkieletowe) i stałe (m.in. korony zębowe, mosty porcelanowe czy też mosty adhezyjne). Dbając o najwyższą jakość, doświadczony protetyk w naszej klinice jest w stanie uzupełnić brakujące zęby protezami idealnie dobranymi do koloru i kształtu pozostałych zębów. Nowy piękny uśmiech będzie robić wrażenie nie tylko na pierwszy rzut oka.

Czy korona na podbudowie z metalu jest przeciwwskazaniem do rezonansu magnetycznego?

Złoto nie ma właściwości magnetycznych, dlatego nie powinno stanowić przeszkody w formie podbudowy korony. Natomiast chromo-kobalt jest już przeciwwskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego, ponieważ kobalt jest ferromagnetykiem.

Co to jest most adhezyjny?

Most adhezyjny to całkowicie bezbolesna i nieszkodliwa metoda w dziedzinie protetyki. To tymczasowe uzupełnienie protetyczne, najczęściej w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, wykonane z kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym polietylenowym lub aramidowym.

W jakim wieku można założyć licówki?

Dzieciom poniżej 18 roku życia zalecamy odwracalne nakładki kompozytowe, ponieważ ich szczęka i zęby wciąż się zmieniają z wiekiem. Dopiero, gdy Pacjent osiągnie dorosłość polecamy trwałe licówki porcelanowe, które mogą służyć nawet 15 lat.

Czym jest korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowej?

Stworzona jest na podbudowie z tlenku cyrkonu, czyli materiału ceramicznego - co czyni ją pełnoceramiczną. Tym samym, daje najwyższy komfort użytkowania, jest bardzo trwała, odporna na pękanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Nie powoduje przebarwień, ani reakcji uczuleniowych, ponadto wygląda bardzo naturalnie.

Czy proteza akrylowa to sztuczna szczęka?

Całkowita proteza akrylowa to nic innego, jak tzw. sztuczna szczęka. To rodzaj protezy ruchomej, która nie jest mocowana na stałe i wymaga wyciągnięcia w celu jej wyczyszczenia.

Czy zęby pod licówkami się psują?

Posiadacz licówek, tak jak każdy pacjent, powinien standardowo zgłaszać się na wizyty kontrolne dwa razy w roku oraz systematycznie usuwać kamień i osady w gabinecie stomatologicznym. W ten sposób utrzyma doskonały uśmiech na lata i zapobiegnie psuciu się zębów pod licówkami.

Czy są przeciwwskazania do założenia korony dentystycznej?

Przeciwwskazania do założenia korony dentystycznej to nadmiernie zniszczony ząb, zaawansowana choroba przyzębia oraz zmiany okołowierzchołkowe korzenia zęba.

Poznaj naszą specjalistkę

Nasi lekarze i specjaliści posiadają szeroki zakres wiedzy oraz doświadczenie, dzięki którym mają Państwo pewność, że znaleźli się w odpowiednich rękach.

Lekarz Dentystka Joanna opiera ręce o biały blat i uśmiecha się

Joanna Niedźwiecka - Szewczyk

Lekarz dentysta