• Skontaktuj się z nami telefonicznie w celu rejestracji lub porady medycznej. Służymy pomocą.

  +48 535 716 361

  lub numer stacjonarny

  +48 426544277

  Napisz do nas
 • Tel: +48 535 716 361
 • Snycerska 5 (wejście od ul. Zachodniej), Łódź
 • Pon - Pt: 10:00 - 19:00
Lekarz medycyny estetycznej w różowych rękawiczkach wykonuje zabieg wypełniaczem poprzez wstrzyknięcie pacjentce odpowiedniej dawki toksyny botulinowej w okolicach czoła

Biostymulatory: Profhilo i Nucleofill

Stosowane w zabiegach iniekcyjnych przynoszą wyraźny efekt odmłodzenia i ujędrnienia, bazujący na naturalnej regeneracji skóry.

Biostymulatory Profhilo i Nucleofill to wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty, które służą do odbudowy struktury skóry. Dają efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry.

Kobieta uśmiecha się podczas zabiegu biostymulatorów

Profhilo, podobnie jak Nucleofill, zapewnia skuteczną profilaktykę anti-aging, przeciwdziałając wiotczeniu skóry. Oba preparaty stopniowo się wchłaniają, stymulując naturalne odmłodzenie, bez zmieniania rysów (stąd nazwa biostymulatory). Poprawa utrzymuje przez kilkanaście miesięcy.

Chociaż pozornie zabiegi Nucleofilll i Profhilo dają podobne rezultaty, ich mechanizmy działania są różne, ponieważ mają inny skład. Dlatego każdy z preparatów ma nieco inne wskazania.

 • Oba preparaty mogą się świetnie uzupełniać, lecz nie można ich traktować jako zamienniki.
 • Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry.
 • Zabieg remodelujący, Profhilo, daje natychmiastowe wygładzenie zmarszczek pionowych i poziomych, poprzez pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu.
 • Nucleofill to biostymulator do głębokiej odnowy skóry. Zabieg tym preparatem daje efekt długotrwałego nawilżenia i biorekonstrukcji skóry.

Zabiegi z użyciem biostymulatorów: Profhilo i Nucleofill w Beauty Denitca Łódź - cennik

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem zabiegów z zastosowaniem biostymulatorów, w naszym gabinecie Beauty Dentica w Łodzi.

 • 1 zabieg1200 zł
 • 3 zabiegi3000 zł

Profhilo

 • 2,5 ml1400 zł

Substancje aktywne w biostymulatorach

Technika podania opiera się na wstrzyknięciu w ściśle określone anatomiczne punkty odpowiednich ilości preparatu. Wysokie stężenie kwasu hialuronowego w preparacie Profhilo odpowiada za utrzymanie wilgotności w skórze, wiążąc wodę w tkance. Dzięki stabilizacji termicznej produktu, odmładza on i uelastycznia skórę na długo. Nucleofill natomiast dostarcza skórze naturalnie występujące w niej polinukleotydy. Działają zarówno w samych komórkach skóry, jak i w przestrzeni między nimi, dając w efekcie wzrost gęstości, jędrności, nawilżenia, sprężystości i elastyczności tkanki.

KWAS HIALURONOWY

Posiada zdolność wiązania wody. Zatrzymuje wodę w skórze i zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia.

AMINOKWASY

Aminokwasy w biostymulatorach pomagają w wytwarzaniu elastyny.

HYDROKSYAPATYT WAPNIA

Używany do wypełniania fałd skóry, leczenia blizn, zwiększenia objętości tkanek miękkich, podnoszenia kącików ust i likwidacji linii marionetek.

KOLAGEN

Dzięki niemu, oznaki starzenia są stopniowo redukowane bez żadnych zniekształceń estetycznych. Służy do utrzymania struktury i funkcjonowania tkanek.

NUCLEOFILL – Lifting, antyoksydacja, nawilżenie skóry

W wyniku zabiegów Nucleofill skóra zostaje wprowadzona w proces biostymulacji, dzięki czemu zaczyna się regenerować. Działanie antyoksydacyjne i nawilżające sprawia, że staje się ona wyraźnie odmłodzona. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra staje się promienna i poprawia się jej koloryt.

 • Zabieg Nucleofill powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie, czyli lifting.
 • Eliminuje wolne rodniki, które powstają na skutek czynników takich jak długotrwały stres, palenie papierosów, duży wysiłek fizyczny, intensywne opalanie się, nieodpowiednia dieta.
 • Dzięki zabiegowi Nucleofill, skóra staje się nawilżona, ujędrniona i elastyczna.

Nucelofill – wskazania do zabiegu

Nucleofill nadaje się do każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej. Ponadto może stanowić pierwsze rozwiązanie idealne dla osób 20-, 30-letnich, świadomie podchodzących do pielęgnacji skóry.

 • Rewitalizacja skóry.
 • Redukcja wiotkości skóry – lifting.
 • Profilaktyka przeciwstarzeniowa.
 • Nawilżenie skóry.
 • Rozjaśnienie cieni pod oczami.
 • Poprawa elastyczności skóry okolicy oczu.

Profhilo - spłycenie zmarszczek, odmłodzenie skóry i remodeling tkanek

Zabieg Profhilo przeciwdziała wiotczeniu i starzeniu się skóry. Profhilo to preparat na bazie naturalnego kwasu hialuronowego, będący zarówno wypełniaczem, jak i stymulatorem tkankowym. Poleca się go często jako zabieg odmładzający po 40-stce, a dla spotęgowania efektów warto połączyć go z działaniem Nucleofillu.

 • Zabieg profhilo przywraca utracony kontur twarzy, wyostrza linię żuchwy i wysmukla owal (likwiduje opadające policzki, tzw. “chomiczki”).
 • Profhilo wzmacnia i zagęszcza zwiotczałą skórę, przywracając jej napięcie (lifting szyi).
 • Efekt zabiegu Profhilo widoczny jest niemalże od razu. W zależności od indywidualnych cech, będzie utrzymywać się nawet od 12 do 18 miesięcy.

Biostymulatory: Profhilo i Nucleofill - Najczęściej zadawane pytania

Zachęcamy do zapoznania się również z FAQ dotyczącymi zabiegów na bazie biostymulatorów (Profhilo i Nucleofill) w Beauty Dentica, Łódź. W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Oba zabiegi nie wymagają od pacjenta żadnego specjalnego przygotowania. Przed wykonaniem procedury lekarz dokładnie zmywa ewentualny makijaż i odkaża skórę przed przystąpieniem do nakłuć. Warto omówić wszystkie wątpliwości podczas poprzedzającej zabieg konsultacji.

Zabieg Profhilo nie jest wskazany, gdy u pacjenta występują poniższe schorzenia lub niesprzyjające okresy, w których pacjent się znajduje: ciąża i okres karmienia piersią, niektóre choroby dermatologiczne w obszarze poddawanym zabiegowi, czynna choroba nowotworowa, radio i chemioterapia, niektóre choroby autoimmunologiczne, nieuregulowana cukrzyca i inne nieleczone choroby przewlekłe, np. nadciśnienie, alergia na któryś ze składników substancji stosowanych do zabiegu.

Polinukleotydy to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. Mają zdolność przyłączania dużych cząsteczek wody i tym samym poprawiają nawilżenie skóry. Wpływają również na wzrost liczby i aktywności fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny w skórze, a więc głównych białek podporowych skóry odpowiadających za jej jędrność, gęstość, sprężystość i elastyczność.

Najlepsze efekty biostymulacji skóry Pacjent zaobserwuje po wykonaniu 4 zabiegów, w odstępach co 2-4 tygodnie. W celu podtrzymania efektów zabieg Nucleofil powinno się przeprowadzać regularnie, np. raz na pół roku.

Znaczącą różnicą między biostymulatorami, a ampułkami do mezoterapii jest metoda podawania oraz efekt. W zabiegu mezoterapii igłowej preparaty są podawane płytko, do powierzchniowych warstw skóry, natomiast w biostymulatorach, wprowadzone preparaty pobudzają tkanki do naturalnej regeneracji, czyli wytworzenia kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny. Metoda iniekcji biostymulatorów nie wypełni braków witamin, aminokwasów czy peptydów, czyli tego, czego brakuje nam w górnych warstwach skóry.

Poznaj naszą specjalistkę

Nasi lekarze i specjaliści posiadają szeroki zakres wiedzy oraz doświadczenie, dzięki którym mają Państwo pewność, że znaleźli się w odpowiednich rękach.

Lekarz medycyny estetycznej Aleksandra Michalak
Aleksandra Michalak

Lekarz med. estetycznej